OTEL, LOKANTA VE İKRAM HİZMETLERİ BÖLÜMÜMÜZ HASEREK'TE

Aşçılık Programı Haserek’te

Bingöl Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı ile Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü ve Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü ortaklığında Bingöl Haserek Kayak Tesisleri’nde bir etkinlik düzenlendi.

Bingöl Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı  (SKS) ile Meslek Yüksekokulumuz Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü ortaklığında 24 Mart Perşembe günü Doğa Sporları ve Gastronomi etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, Rektör Yarımcısı Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Üniversitemiz Genel Sekreter Vekili Öğr. Gör. Mesud Öğmen, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yunus Esen, SKS Daire Başkanı Ali Rıza Kurtalan, Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğretim elemanları, öğrencileri ile Bingöl Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri katıldı.

Üniversitemiz öğrencilerine kültürel ve sportif faaliyet alışkanlıklarının kazandırılması amaçlandığı etkinlikte, Haserek Kayak Tesisleri’nde öğrencilerimiz arasında kayar yarışması yapıldı. Bunun yanı sıra Dikme Köyü’nden Haserek Kayak Tesisleri’ne kadar trekking yürüyüşü, gastronomi etkinlikleri ve halk oyunları gösterisi gerçekleştirildi. 250 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlik sonrasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödül verildi.