“Mülakat Teknikleri ve İşe Alım Süreçleri” konulu konferans düzenlendi

Meslek Yüksekokulumuz konferans salonunda, bugün, saat 11.00’de, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı ile Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı öğrencilerine yönelik “Mülakat Teknikleri Ve İşe Alım Süreçleri” konulu bir konferans düzenlendi. Konferansa Assisst’de eğitim sorumlusu olarak çalışmakta olan Fatma Kanat konuşmacı olarak katıldı. Ayrıca Çağrı Merkezi Hizmetleri Programı mezunlarımızdan Fatma Bayatkara da Assisst’de işe alınma süreçlerinde yaşadığı deneyimleri öğrencilerle paylaştı.

Eğitmen Fatma Kanat, mülakatlara hazırlanma sürecinden bahsederek, mülakat öncesinde ve mülakat esnasında dikkat edilmesi gereken kurallara dikkat çekti. Kanat, “Mülakata gitmeden önce, sesli bir şekilde ayna karşısında konuşmalısınız. Bunu yapmaktaki amaç kendi sesinizi duymak. Kendi sesinizi duyup telaffuzlarınızı düzeltebilir ses tonunuza ve vurgularınıza daha da hâkim olabilirsiniz. Ayrıca kuracağınız cümleleri önceden tasarlamak, onları jüri karşısında ilk kez kurmaya çalışmayı da engelleyecektir” dedi. Mülakat esnasında ise sakin kalınmasını ve kendinize güvenmeniz gerektiğini belirten Kanat, “sorulan sorulara kendimizden emin şekilde ve iletişim, ikna edebilme kabiliyetinizin güçlü olduğunu hissettirecek şekilde konuşmalısınız” diye konuştu.

Konferansa Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Elaltuntaş,  Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Ahmet Uslu ile bölüm hocaları katıldı. Konferans öğrencilerden gelen soruların yanıtlanmasıyla son buldu.