Medya ve İletişim öğrencileri 4. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali'ne katıldı

Medya ve İletişim öğrencileri 4. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali'ne katıldı

Bingöl Üniversitesi'nin de desteklediği 4. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali 1-3 Aralık tarihleri arasında Bingöl ve ilçelerinde gerçekleştirildi. Yoğun bir katılımın olduğu 4. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali'nde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü Medya ve İletişim Programı öğrencileri de aktif görev aldı.

Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneği'nin organizasyonunda gerçekleşen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bingöl Valiliği ve Bingöl Üniversitesi tarafından desteklenen 4. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali'nin açılış programı Bingöl'ün Genç ilçesinde yapıldı. Tiyatro oyuncuları Altan Erkekli ve Veysel Diker'in sahne aldığı açılış programına katılan öğrencilerimiz fotoğraf çekimleri, video kayıtlar ve röportajlarla programa dahil oldular.

Öğrencilerimiz sinemacılarla buluştu

Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Konferans Salonu'nda eş zamanlı gerçekleşen programlarda öğrencilerimiz yer aldı. Finale kalan festival filmlerinin gösterimlerini yapan Medya ve İletişim Programı öğrencileri aynı zamanda filmleri de izledi. Festival kapsamında Bingöl'de bulunan jüri üyelerinden Özlem Çetinkaya ve Arzu Arda Deger ile sinema sektörü ve filmler hakkında söyleşi yapan öğrencilerimiz, kendi film projelerini işin uzmanlarıyla konuşma fırsatı yakaladı. 4. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali'nde oyuncu Erkan Bektaş, yönetmen Nazif Tunç ve Mehmet Güleryüz de öğrencilerimizle bir araya geldi.

TRT Genel Müdür Yardımcısı öğrencilerimizin sorularını cevapladı

Festivalin 3. gününde öğrencilerimiz, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, Bingöl Milletvekili Feyzi Berdibek, TRT Genel Müdür Yardımcısı Ziyad Varol ve beraberindeki TRT heyetinin katılımıyla gerçekleşen etkinliğe katıldı. Medya ve İletişim Programı öğrencilerimiz, TRT heyetinde bulunan yöneticilere  mesleğe ve sektöre dair merak ettiklerini sordu ve staj imkanlarıyla ilgili taleplerini iletti. Üniversite Konuk Evi'nde gerçekleşen programa Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk Elaltunbaş, Medya ve İletişim Programı öğretim görevlileri Dr. Ali Murat Mırçık, İlhan Bingöl ve Ülker Caba katıldı.

Öğrencilerimize teşekkür belgesi verildi

Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali kapanış programı da Bingöl Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Konferans Salonu'nda yapıldı. Kapanış programında dereceye giren beş film ödüllendirildi. Festival boyunca aktif görev alan Medya ve İletişim Programı 1. ve 2. sınıf öğrencilerimize teşekkür belgesi verildi. Öğrencilerimize belgelerini Bingöl milletvekilleri Cevdet Yılmaz, Feyzi Berdibek, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve Anadolu Kültür ve Sanat Meclisi Derneği Başkanı Baran Mayda verdi.

Yoğun bir tempoda geçen festival boyunca öğrencilerimiz sektörden isimlerle tanıştı ve yapılan işlerle ilgili bilgiler aldı. Teorik olarak gördükleri birçok dersin uygulanmasının nasıl yapıldığı konusunda profesyonelleri izleme imkanı bulan Medya ve İletişim Programı öğrencileri için 4. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali bir atölyeye dönüştü.