Bingöl Defterdarı Maliye Programı öğrencilerine mesleki tecrübelerini aktardı

Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Maliye Programı tarafından düzenlenen mesleki gelişim programının konuğu Bingöl Defterdarı Mehmet Ay oldu. Meslek Yüksekokulları Konferans Salonu'nda 13 Aralık'ta gerçekleşen programda, Maliye Programı ile Defterdarlık arasındaki iletişim ve işbirliğinin geliştirilmesi amaçlandı. Bingöl Defterdarı Mehmet Ay'ın konuşmacı olarak katıldığı programın moderatörlüğünü, Bankacılık Finans ve Sigortacılık Bölümü Maliye Programı Öğr. Gör. Dr. İlyas Yılmaz ve Öğr. Gör. Dr. Ethem Kılıç yaptı.

Maliye Programı öğrencilerinin ilgi gösterdiği programa ayrıca Muhasebe ve Vergi Bölümü Öğr. Gör. Oktay Yavuz ve öğrencileri de katıldı. Bingöl Defterdarı Mehmet Ay öğrencilere, maliye mesleğinin geleceğini dair bilgiler verirken mesleki zorluklardan da bahsetti. Maliyeci olmak için neler yapılmalı? sorusunu da cevaplayan Ay, maliyeci olmak için girilen KPSS sınavı ile A ve B grubu memurluklar arasındaki farkları anlattı. Maliyede memur olduktan sonra kurum içerisinde ilerleme şartları hakkında bilgi veren Bingöl Defterdarı Ay, Defterdarlık olarak her zaman öğrencilerimizin yanlarında olduklarını söyledi.

Öğrencilerin kendilerini geliştirmelerini sağlamak üzere şehrin kısıtlı imkânlarını dikkate aldıklarını belirten Defterdar Mehmet Ay, Defterdarlık ve mali müşavirler olarak durumu değerlendireceklerini ve gerekli imkânların oluşturulması konusunda ellerinden geleni yapacaklarının sözünü verdi.